top of page

AKZİRVE TOPKAPI 29 İLE İSTANBUL’UN MERKEZİ YENİDEN TANIMLANIYOR

İstanbul’un merkezinde eşsiz konumuyla benzersiz bir deneyim sunan Topkapı 29; çağdaş mimarisiyle İstanbul’un bağlantı noktası Topkapı’yı yeniden tanımlıyor


8 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen ve 1.441 dairenin bulunduğu proje, entegre yaşamı balkon ve bahçe deneyimiyle birleştiriyor


Ön lansman döneminde büyük ilgi gören ve daire sayısından fazla talep alan proje, tanıtıma özel kampanya ile satışa çıkmaya hazırlanıyorAkzirve’nin Türkiye’de 30 yıldır sürdürdüğü yatırımların bir yenisi olan ve şehrin kalbinde yükselen Topkapı 29 Projesinin lansmanı gerçekleştirildi.

Tüm yolların bağlantı noktasında yükselen Topkapı 29, Akzirve’nin Türkiye’deki 30 yıllık tecrübesiyle LEED sertifikalı yaşam tarzını inşa ediyor.

Doğrudan E-5 bağlantısının yanında ve tüm toplu ulaşım hatlarının hemen yanında konumlanan Topkapı 29, her dairede yüksek tavan ve balkon standardıyla sürdürülebilir çevreye katkıda bulunuyor.


Entegre yaşam kenti konseptini yeşille donatılmış bahçesiyle bütünleştirecek projede, 1+1’den 5+1’e kadar farklı tipte 1.441 daire yer alıyor. İngiltere’nin dünyaca ünlü mimarlık grubu Chapman Taylor tarafından tasarlanan projede, cadde mağazalarından ofislere, yaşam ve alışveriş merkezlerinden dünyanın ünlü zincir markalarından birinin işleteceği otele kadar bir ekosistem sunuyor.


Topkapı 29, İstanbul’un merkezinde benzersiz bir konumda

Topkapı 29’un şehrin kalbinde konumlandığını belirten Akzirve İcra Kurulu Üyesi Cihat Kılıç, projenin şehrin bir çok yerine 10 dakika uzaklıkta olduğunu belirtti.


Dünya standartlarına sahip projenin konut, ticaret, eğitim, sağlık ve turizm gibi pek çok sektörde farklı, yeni ve prestijli gelişmelerin yaşandığı canlı ve renkli Topkapı semtinde hayata geçirildiğini dile getiren Kılıç, Topkapı 29’un kendine özgü mimarisi ve konseptiyle İstanbul’un ve bölgenin yeni sembolü olacağını vurguladı.Kılıç, proje sayesinde Topkapı’nın canlı ve renkli günlerine kavuşacağını kaydederek, şu bilgileri verdi:


“İlk dairelerimizi Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağımız 29 Ekim 2023’de teslim edeceğiz. Ön tanıtımda yoğun ilgi gören daireler, lansman dönemiyle birlikte hazırladığımız özel fırsatlar ile sizleri bekliyor. Zirvede yeni yaşam İstanbul’un kalbinde başlayacak.”Topkapı 29: Şehrin içinde bir ekosistem

Akzirve İcra Kurulu Üyesi Kılıç, ayrıca, Topkapı 29’un site halkının tüm ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde ünlü İngiliz mimarlık grubu Chapman Taylor tarafından tasarlandığını belirterek, projenin çok çeşitli kullanım alanlarıyla bağımsız bir ekosistem olarak bölge içinde çok amaçlı bir cazibe merkezi olacağını söyledi.


Sadece İstanbul’a değil, Türkiye’ye ilkler getiren yeni bir ekosistem sunan Topkapı 29’un mimari kurgusu ve tasarımı, İngiltere’de kurulan, uluslararası çaptaki alışveriş merkezleri, ofis, konut ve karma kullanım projeleri ile büyük ödüllere sahip Chapman Taylor Mimarlık tarafından özel olarak hazırlandı.


Yerden ısıtma sistemine sahip tamamı balkonlu dairelerin tavan yüksekliğinin net 3.05 metre olarak tasarlanarak ferahlığı ön plana çıkaran Topkapı 29, en son teknoloji ile güncel deprem yönetmeliğine uygun inşa ediliyor.


Yenilikçi mimarisi, yemyeşil parkları ve yaratıcı alışveriş caddesi ile yer aldığı semte hayat katarken, korunaklı iç avlularıyla kendi özelini koruyan, 3.05 metrelik yüksek tavanlarıyla ve her dairesinde balkon standardıyla yüksek yaşam kalitesi sunuyor. Zengin fonksiyonları ile herkesin deneyimlemekten ve paylaşmaktan keyif alacağı büyük bir mahalle karakteri taşıyor.


Topkapı 29 projesinin geliştirme alanı içinde yer alan 10 bin metrekare büyüklüğünde kent park ile konser, yazlık sinema gibi önemli kültür-sanat ve eğlence etkinliklerine ev sahipliği yapacak park, şehrin merkezinde eşsiz güzellikler sunuyor.


Konut sayısından fazla ön talep topladı

Akzirve İcra Kurulu Üyesi Kılıç, projede büyüklükleri 1+1’den 5+1’e kadar farklı tipte 1.441 adet daire bulunduğunu belirterek, teslimler başladığında önemli bir ihtiyacı gidereceğini anlattı. Sadece konut inşa etmediklerini, şehre bir “başyapıt” kazandırmayı amaçladıklarını ifade eden Kılıç, projenin benzersiz özellikleri nedeniyle yerli ve yabancılardan yoğun ilgi gördüğünü vurguladı.


Kılıç, ön talep dönemindeki yatırımcı ilgisine ilişkin şu bilgileri verdi:

“Ön tanıtım döneminde yerli ve yabancı yatırımcılardan gelen talep daire sayısından fazlaydı. Bu ilginin tanıtımla birlikte artarak devam edeceğini düşünüyoruz. İstanbul’un merkezinde yer alan projemizde sunduğumuz fiyat avantajlarıyla birlikte tanıtım dönemine özel kampanya da başlatıyoruz. Daire fiyatlarımızın metrekaresi 56.000 TL’den başlıyor.”


Yeni yaşama 24 ay vade farksız ulaşın

Topkapı 29’un özel tasarımının yanında ödeme planlarında da özel fırsatlar sunduğunu söyleyen Kılıç; “24 ay banka kredisi olmadan vade farksız ödeme fırsatı ve 60 ay için %0.99 oranlı kredi imkanı sağlıyoruz. Bunların yanı sıra, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda kişiye özel ödeme planları da sunuyoruz. Tüm yatırımcıları, dünya standartlarındaki projemizde, fırsatlardan yararlanmaya davet ediyoruz.” dedi.
Alışveriş caddesinden otele bir cazibe merkezi

Projede ticari üniteler dışında, ofis, otel, rezidans ve alışveriş caddesi yer alıyor. Dünyaca tanınmış bir marka tarafından işletilecek otel, uzun süreli konaklamaların yanı sıra iş ve turistik amaçlı kısa süreli konaklamalara da imkan tanıyor.


Benzersiz sosyal donatılar ile prestijli bir yaşam

Sosyal tesisleriyle de öne çıkan Topkapı 29’da fitness salonu, studio, SPA, kapalı ve açık havuz, kafe, sinema salonu, dinlenme salonu, kütüphane, TV alanı ve ortak çalışma alanı gibi sosyal donatı alanlarıyla ayrışıyor. 4 bin metrekareye yayılacak sosyal tesislerde sağlıklı yaşam hayatın standardı oluyor.


Açık havada özel alan hissi veren bahçeler

Topkapı 29’un peyzaj düzenlemeli avluları ve parkları hem projenin belkemiğini hem de yeşil ve sağlıklı bir yaşam tarzına zemin oluşturuyor. Çim alanlar, yapraklı ağaçlar, pergola gölgesindeki oturma alanları, kokulu çiçek bahçeleri, su temalı düzenlemeler, egzersiz parkurları, çok amaçlı sahalar, kaykay pisti ile tüm ev sahipleri açık havada kendilerine ait bir alana sahip olduklarını hissedebilecekler.0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page