top of page

İstikamet Bangkok (GÜLEN YÜZLER ÜLKESİ)THAI Havayolları pandemi nedeniyle verdiği uzun bir aradan sonra İstanbul uçuşları başladı. Boeing Dreamliner 787-8 uçaklaıyla, İstanbul'dan her gün direkt 9,5 saatlik uçuş ile Bangkok'taki Suvarnabhumi Havaalanına ulaşıyor.

Turizmin yeniden canlanması için Tayland Turizm Otoritesi ( TAT) Türkiye'ye öncelik verdi. Bu kapsamda Bangkok İstanbul direkt uçuşları 2 Aralık 2023 tarihinde ilk uçuşunu törenle gerçekleştirdi.


Thai Airways Baş Ticari Görevlisi Korakot Chatasıngha, Tayland Turizm Otoritesi Güney Avrupa’dan Sorumlu Direktörü Nanthasırı Ronnasırı, Thai Airways Roma Pazarlama Yöneticisi Alessandro Falasconi, Tayland Turizm Ofisi Roma TAT yetkilisi Mario Deglinnocenti, Thai Airways Fransa, İtalya, Belçika, İngiltere ekip lideri Rithavee Plikarnon ve Satış Sorumlusu Promboon Wanitchayapong, Thai Airways’ın Türkiye’deki temsilcilisi Airep Genel Müdürü Ferzan Ünlüsoy katıldığı törende açılış kurdelesini Tayland Ankara Büyükelçisi Apirat Sugondhabhırom kesti. Büyükelçinin yaptığı konuşmada; Tayland'ın yıllık 39 milyon turist ağırladığını ve bunun içinde Türk ziyaretçilerin önemli bir yer tuttuğunu ve bu direkt uçuşlarla Türk ziyaretçi sayısını daha da arttırmayı hedeflediklerini belirtti.
Türk turizmciler için pandemi öncesi Tayland, çok sevilen bir destinasyondu ve daha da geliştirmeyi istediklerini söyledi.

Türkiye Tayland arası turizmin gelişmesiyle iki ülke arasında ticaret hacminin de daha da büyüyeceğine inandıklarını ifade etti.

Tayland Uzakdoğu'da yemekleri, doğası, kültürü ile Avrupalılar için ilgi uyandıran ve mutlaka görülmesi gereken bir ülke olduğuna değinildi.
38 görüntüleme0 yorum

コメント


bottom of page