top of page

Afrika Turizm Forumu yeni fırsatlar sunacak

Turizm sektörü için katma değer üretmek, yeni pazarlar keşfetmek ve geliştirmek üzere Antalya Turizm Fuarı yaratıcısı GMT Fuarcılık tarafından tasarlanan  Afrika Turizm Forumu,  20-21 Mayıs 2024 tarihleri arasında Sharm El Sheikh Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

Rixos Hotels Mısır, konaklama sponsorluğunda gerçekleşecek olan Afrika Turizm Forumu’nun açılışı, Mısır Başbakanı Mustafa Madbuli'nin katılımı ile yapılacak. Mısır, Gana, Kenya, Madagaskar, Tanzanya, Uganda yatırım bakanlıkları; Mısır, Komorlar, Zanzibar, Tanzanya, Zambiya, Mozambik, Fildişi Sahili turizm bakanlıkları; Afrika ülkeleri büyükelçileri ve  yaklaşık 30 ülkeden 2000 davetli turizm profesyoneli, seyahat acenteleri ve turizm otoriteleri bu önemli organizasyonda bir araya gelecek.

Foruma; Rusya, Türkiye, Almanya, Polonya, Romanya, Azerbaycan, Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan, Türkmenistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Abudabi, Katar, Kuveyt, İran, Lübnan, Umman, Mısır, Fas, Tunus, Cezayir ve Afrika ülkelerinden turizm profesyonelleri davet edildi.

 

Afrika Turizm Forumu, Türkiye ve Afrika ülkeleri sektör profesyonellerini ve yatırımcılarını bir araya getirerek işbirliklerinin güçlenmesine, sektördeki gelişmelerin tartışılmasına, yatırım fırsatlarının değerlendirilmesine ve gelecek için stratejiler oluşturulmasına olanak sağlayacak.

 

Afrika Turizm Forumu, iki bölge arasındaki turist hareketliliğinin yanı sıra ihracat potansiyeline de katkı sağlayacak adımların atılmasına olanak tanıyacak.

 

Meral: “Afrika Turizm Forumu fırsat üretecek bir başlangıç”

 

GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral, tüm projelerinde turizm sektörü için katma değer üretmeyi hedeflediklerini belirterek, “Afrika Turizm Forumu’nda amacımız, Antalya Turizm Fuarı’nda olduğu gibi turizm sektörünün bileşenleri, turizm profesyonelleri, yatırımcıları ve dinamikleri için katma değer üretmek, yeni bakış açıları yaratılmasına zemin hazırlamak, ATF iş ve bilgi platformunu en verimli şekilde herkesin paylaşımına sunmaktır.

 

ATF inovasyonumuz ile turizm sektörü ve paydaşları  için çok verimli bir platform yarattık. Aynısını Afrika kıtasında bölge ve dünya turizm paydaşları için yapabileceğimize inanıyoruz. Afrika Turizm Forumu bu sene 20-21 Mayıs tarihindeki başlangıcın ardından her yıl, mayıs ayının sonunda Afrika Turizm Fuarı olarak kapılarını açacak. Afrika Turizm Forumu bu inovatif girişimin başlangıcı olacak. Turizm profesyonellerini bu yeni başlangıçta, bu tarihi ana imza atmaya ve katılmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı

5 görüntüleme0 yorum

Kommentare


bottom of page