top of page

BURSA GASTRONOMİ TURİZMİ İÇİN TÜM PAYDAŞLAR BİR ARADA

GTD, Bursa Gastronomi Turizmi için paydaşlarıyla bir araya geldi. Toplantıya Gastronomi Turizm Derneği Başkanı Gürkan Boztepe Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanı Abdülkerim Baştürk, TURSAB Güney Marmara Bölge Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, Artıç Hotel Genel Müdürü Buğra Artıç bir araya geldiler. Toplantıda Bursa’nın gastronomik katkıları ve  tanıtımını daha iyi yapmak için bir arada çalışılacağı konuşuldu.

   

Sayın Abdülkerim Baştürk, Bursanın herkesin bildiği ve özellikle Bursalıların bildiği damak tadının şehrin dışına da çıkarmak ve bunu profosyonel bir şekilde yaparak Bursaya da katkısı olacak şekilde sunmak istediklerini belirtti. TURSAB Güney Marmara Bölge Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, turizm sektörüne ve gastronomi mesleğine katkı sağlamak ve üyelerin uluslararası platformlarda daha aktif ve etkin hale getirebilmek için yenilikçi ve sürdürülebilir fikirleri desteklediklerini belirtti. 

    Bursa'nın gastronomi turizmi alanında tanıtımı ve gelişimi ile ilgili konular istişare edilerek görüş alışverişinde bulunuldu. Önümüzdeki dönemde ortak projelerle Bursa'nın marka kent yapılması konusunda belediye, valilik ve STK'larla iş birliğinin önemli olduğuna vurgu yapıldı.


16 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page