top of page

Kadayıfzade

Kadayıfzade; Etiler, Florya, Cevizlibağ, Acıbadem, İkitelli, Kurtköy, Amsterdam ve Rotterdam’da şubeleri olan ve butik tarzda hizmet veren bir tatlıcı. 

54 yıl önce Gaziantep’te aile şirketi olarak kurulmuş. Şirket, yağ, bal, fıstık ticareti ile birlikte kadayıf üretimine de başlamış. Şimdi İstanbul’da şubeleri olan ve damak çatlatan lezzetler sunan Kadayıfzade’nin direksiyonunda vizyoner ve yenilikçi torun İkbal Küsbeoğlu var.

Aynı zamanda bir tat avcısı olan Küsbeoğlu, her şubesine imalathane açmayı da kural edinmiş bir iş insanı. Nedeni ise, müşteriye anında sıcak, sıcak tatlılar sunmak. “Genellikle sektörde bir ana merkezde üretim yapılır ve ürünlerin şubelere transferleri sağlanır. Ama ben o yönteme karşıyım. Bu nedenle biz her daim taze malı müşterimize sunmalıyız diye şubelere imalathane açtım” diyor.


İcat Etmedik Yorumladıkİkbal Küsbeoğlu İstanbul’da açtığı 6 şubesi ile kısa sürede Kadayıfzade markasını bilinir ve aranır hale getirmiş. Damak zevkine düşkün kişilerin abonesi olduğu şubelerinde kadayıfın yanı sıra fıstık ezmesi ve baklava da var. “Ama mağazalarda tatlıların lokomotifi kadayıfımız” diye vurgulayan iş insanı şirketini şöyle anlatıyor; 

“Öncelikle niş mağazalar açmak hedefimdi. Bu nedenle İstanbul’da belli merkezleri belirledim ve buraları açtım. İçinde imalat yapılan mağazalarımız çok ilgi gördü. Biz kadayıfı icat etmedik. Kendimize göre yorumladık. Formülü bize ait olan yöntemle mağazalardaki açık mutfaklarda yerinde üretim yapılması müşterilerde güven sağladı. Yağı, fıstığı ve unu Gaziantep’ten özenle seçip getiriyoruz. İmalatın başında olan babam Mehmet Sait ve kardeşim Hasan kaliteli malzemeleri tadı doyumsuz ürünler haline sokuyor. Bir kez ürünlerimiz tadan kişiler müdavimimiz oluyor. Hatta mağazalara geldiklerinde ‘şu an fırında pişen ürün varsa onu da beklerim’ diyenler bile çıkıyor. Kadayıfa yaptığımız farklı dokunuşlar ile sektörde fark yarattık.”

İstanbul’daki 6 mağaza dışında Amsterdam ve Rotterdam’da şubeleri olan Kadayıfzade’nin hedefi kadayıfı dünya markası yaratmak şirket bu nedenle Avrupa’ya adım attı. Hollanda’da 2 yurtdışı şubesi var. Yeni yıl da Dubai’de bir şube açacağı gündemde. Hatta yeni yılda başka Avrupa başkentlerinde Kadayıfzade’ler açılacağı söyleniyor.

36 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page