top of page

Mutfak yangınları son bulacak! | Flexoil | GTD

Yangın söndürme ürünleri üreticisi Flexoil'in geliştirdiği yemek yağı yangınlarını söndüren yeni ürünün lansmanı GTD üyeleri katılımıyla Sheraton Istanbul City Center’da gerçekleştirildi.

Evlerde, restoranlarda ve mutfaklarda sıkça karşılaşılabilen yemek yağı yangınları, çoğu zaman büyük maddi kayıplara ve hatta can kayıplarına neden oluyor. Bu nedenle, yangın söndürme ürünleri bu alanlarda hayati önem taşıyor. Şirketin Genel Müdürü Haktan Adıgüzel, lansman toplantısında ürünü özellikle ev, restoranlar ve diğer mutfaklar için tasarladıklarını, yangınların

hızlı ve güvenli bir şekilde söndürülmesi için bir çözüm sunduklarını belirtti.

Avrupa Bilim ve Teknoloji dergisinin yaptığı araştırmaya göre geçtiğimiz yıl ülkemizde meydana gelen yangınların %45’inin konut yangını olduğunu açıkladı. İBB itfaiye daire Başkanlığı ise bu oranın en başlıca sebebinin mutfak yangınları olduğunu belirtti.

Tamamı yerli üretim olan Flexoil’in geliştirdiği bu yeni ürün ise diğer yangın söndürme ürünlerine göre daha çevre dostu ve insan sağlığına daha az zararlı olması nedeniyle dikkat çekiyor.


Ürünün, yemek pişirme alanlarında kullanımı kolay ve pratik, ayrıca uzun raf ömrüne sahip olması da bir başka avantaj olarak öne çıkıyor. Basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü oyuncu Aslı Samat, daha önce mutfak yangınından şikayetçi olduğunu ve böyle bir ürünün her mutfakta olması gerektiğini söyledi.

13 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page