top of page

Tatilbudur, Antalya Turizm Fuarında 2023 Sezonunu Değerlendirdi!

Yıllık dijital kanallarında 70 milyondan fazla tatilseverin ziyaret ettiği TatilBudur, 2023 Turizm Sezonunu değerlendirirken 2024 turizm sezonu hedeflerinden de bahsetti.

Antalya Turizm Fuarı’na üçüncü kez katıldıklarını ve aldıkları geri dönüşten oldukça memnun kaldıklarını belirten TatilBudur Satış ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür YardımcısıMustafa Kemal Çubuk; fuarın, otel ve acente ekosisteminin anlaşma yaptığı bir dönemde ve turizmin ülkemizdeki başkenti Antalya’da olmasının önemli bir katılım avantajı sağladığını ve büyüme ivmesinin artırdığını dile getirdi. Sözlerine 2023 yılı turizm sektör değerlendirmesi ile devam eden Mustafa Kemal Çubuk,  “TatilBudur olarak iç turizm anlamında 2023 sezonunun bizim için çok güzel geçtiğini söyleyebiliriz. Pandemiden bu yana sektörün iç pazardaki büyümesinin üzerinde bir büyüme oranı yakalıyoruz. Dolayısıyla pazar payımızın da büyüdüğünü söylememiz gerekir.  TatilBudur olarak yaz otel endüstrisinde şu anki büyüme oranımız, geçen yıldaki rezervasyonlarla kıyaslandığında yüzde 22 seviyelerinde. Tüm otel gruplarında ise yüzde 25 seviyelerinde büyümeye sahibiz. Bir önceki yılın oda ve rezervasyon sayısı karşılaştırdığımızda iç turizm sektörünün tek haneli oranlarda büyüdüğünü gözlemliyoruz. Tüketici her ne kadar fiyatlarla ilgili maliyet kaynaklı ciddi enflasyon artışına maruz kalsa da iç turizm iştahını kaybetmedi. Artık insanların bir tatille yetinmediklerini, hatta ikinci ve üçüncü tatillerini yaptıklarını görüyoruz.” dedi.

Tüm bu verilerin ve gözlemlerin sonucunda 2024 yılında iç turizmdeki büyümenin devam edeceğini ön gördüklerini vurgulayan Çubuk, “TatilBudur olarak biz de hedeflerimizi bu yılın üzerinde tutacağız. Ancak her ne kadar iç turizmdeki dinamizmin süreceğini düşünsek de dünyadaki gelişmeleri göz önünde bulundurduğumuzda herkes gibi biz de birtakım belirsizlikler gözlemliyoruz.” dedi.

 

Mustafa Kemal Çubuk, 30 Ekim Pazartesi günü erken rezervasyon kampanyasını başlatacaklarını duyurdu. Geçen yıl erken rezervasyon kampanyası öncesinde fiyatlardaki artışa dikkat çekerek, erken rezervasyonun önemini vurguladıklarını belirten Çubuk, bu sayede tüketiciler nezdinde avantaj sağladıklarını belirtti. Mustafa Kemal Çubuk, maliyetlerin hala artmaya devam ettiğini belirtirken tüketicilerin bugün satın almadıkları tatili yarın daha yüksek maliyete almak durumunda kalabileceklerini belirtti. Kredi kartlarında artan faiz oranlarıyla beraber, tüketiciye sunulan taksitle erteleme gibi kampanyaların maliyetlerde ciddi artışlar ortaya çıktığını söyleyen Çubuk, bu açıdan kış döneminin biraz yorucu geçebileceğini ancak yine de erken rezervasyon avantajının iç pazardaki ivmelenmeyi destekleyeceğini tahmin ettiklerini kaydetti.

 Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcı Barış Nefesoğlu ise yaptığı değerlendirmede; ”2021’de pandemi sonrası özellikle hijyen ve temizlik konularında tüketicilerde bir anksiyete artışı vardı. Bu durum genelde açık alanların tercih edilmesine neden oldu. Bugün ise aynı kitleye yönelik yaptığımız araştırmamızda, tüketicilerin daha çok “özgürlük ve eğlence istiyorum", “yemeği kendim almak istiyorum” gibi yanıtlar verdiğini gözlemledik. İnsanlar tatile gideceği markada önce güven, sonra eğlence ve kolaylık aramaya başladılar. Biz TatilBudur olarak müşterilerimize aradıkları tatili bulabilmeleri için çağrı merkezlerimizden, online platformumuzda bulunan chatGPT’li sanal asistana kadar çeşitli kolaylıklar ve imkanlar sağladık. Bununla kalmayıp, herkesin tatil anlayışının farklı olduğu fikrinden yola çıkarak, hem dijital kanallarda hem de kısmen televizyon ve radyoda stratejimizi değiştirdik ve mesajlarımızı insanların ihtiyacına ve bize ilettikleri beklentilerine  göre organize ettik. 2024 sezonunda da bu çalışmalarımıza yeni projelerimizi lanse ederek devam edeceğiz” dedi.

 

 TATILBUDUR.COM HAKKINDA:

3073 TÜRSAB belge numarası ile faaliyet gösteren TatilBudur seyahat acenteliği ve turizm anonim şirketi markasıdır. 1997 yılından itibaren Türk turizminde birçok ilke imza atan TatilBudur  25 yıldan fazla turizm tecrübesiyle misafirlerine hizmet veriyor. TatilBudur "Daha fazla tatil" sloganıyla misafirlerine beklentilerinden daha fazlasını sunup, misafirlerinde daha fazla memnuniyet yaratmayı ve sektörün önde gelen oyuncularından biri haline gelmesi ile birlikte turizm sektöründe liderliği hedefliyor..

Türkiye’de turizmin en köklü ve öncü kurumlarından biri olan TatilBudur; Tatilbudur.com, GTC, TatilBudur MİCE, ve TBC   markaları  ile Türk turizmine yön veren şirketler  arasında yer alıyor.

Kurulduğu ilk günden beri, hizmet kalitesinden ödün vermeyen yapısı ve  müşteri memnuniyeti odaklı bakış açısı ile misafirlerin harika, renkli ve unutulmaz anılar biriktirmesine aracılık eden Tatilbudur.com;yurt içinde anlaşmalı binlerce otel ve tatil köyü, yurt dışı tur paketleri, yurt içi kültür turları, şirketlere özel hizmetler, uçak bileti, araç kiralama gibi birçok hizmeti de misafirlerine sunuyor.

Yıllık 50 milyona ulaşan ziyaret sayısıyla TATİLBUDUR.COM web sitesi; Türkiye turizminin en çok ziyaret edilen web sitelerindendir. TATİLBUDUR.COM, 0 850 333 3 333numaralı çağrı merkeziyle misafirlerine beklentilerinden daha kaliteli hizmeti veriyor. TATİLBUDUR.COM, Türkiye çapına yayılmış beş yüzden fazla acenteyi bulan fiziki satış ağıyla da sektörün en gelişmiş oyuncularından biri..

11 görüntüleme0 yorum

תגובות


bottom of page