top of page

Zeynep Öykü’den depremzedeler için ‘Rönesans’da Melankoli’ konseri

Zeynep Öykü, bilet geliri depremzedelere bağışlanmak üzere ‘Rönesans’da Melankoli’ konserini 19 Mart 2023 Pazar günü All Saints Moda Kilisesi’nde gerçekleştirdi.

*Biletler günler öncesinden tükendi*

Barok müziğin usta ismi Zeynep Öykü, “Barok Arp” isimli projesi ile ülkemizin dört bir yanında ve yurt dışında konserler verdikten sonra Shakespeare İngiltere’sinin müziklerini, dönemin arpı ile sahneledi. John Dowland ‘Rönesans’da Melankoli’ adı verilen konser, 19 Mart 2023 Pazar günü All Saints Moda Kilisesi’nde yapıldı. Günler önce tükenen biletlerden elde edilen gelir, belirtildiği üzere depremzedelere aktarıldı.

*Arpa Doppia'yı icra etti*

Barok ve erken dönem müzik uzmanı Zeynep Öykü, bu konserde Dünya’da çok az icracısı olan, İtalyan Rönesans’ının arpı Arpa Doppia’yı icra etti.

John Dowland

1563-1626 yılları arasında yaşamış olan John Dowland, Rönesans’ın en önemli lavta ustası ve bestecisidir. Daha çok lavta eşliğindeki melankolik şarkıları ile tanınır. En bilinen enstrümantal yapıtları Lacrimae, Göz yaşları, “Flow my tears” ismindeki lavta şarkısının teması üzerine yazılmış 7 adet pavandır. Bu eserler zamanının en çok çalınan oda müziği eserlerinden biriydi ve 17.yy müziği üzerinde de büyük etkisi olmuştu.

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page